O nás

Petra Drábková

Instruktor psychomotorického vývoje dítěte, cvičitel psychomotoriky a chůva k dětem.

Práce s dětmi je můj život. Baví mě pozorovat, jak se děti vyvíjejí, rostou a stávají se z nich „velcí“ malí lidé. Jsem nadšená z toho, jak děti reagují, když člověk ví, jak s nimi správně manipulovat, stimulovat je a umí jim nabídnout příjemný pocit bezpečí a jistoty. Spokojené dítě je obrovská odměna za trochu úsilí.

 

 

 

 Mamila a její poslání

Mamila funguje v Rožnově pod Radhoštěm již od roku 2010. Ze začátku se věnovala především předporodní přípravě a pomáhala budoucím rodičům s přípravami na příchod svého potomka. V březnu 2012 se nabídka rozšířila a centrum změnilo svůj název na Mamila centrum spokojeného mateřství. Zázemí zde našly maminky kojenců a batolat. Mohly využít služby od bezplatné laktační poradny, hlídání dětí do 4 let věku, vzdělávacích programů až po přednášky a workshopy zaměřené na rozvoj rodičovských kompetencí.

Od té doby Mamila své služby stále rozšiřuje a zkvalitňuje díky získaným finančním prostředkům ze své činnosti.

Aktuální název Rodinné centrum Mamila zcela vystihuje směr, kterým se v současnosti centrum ubírá. Naším cílem je nabídnout rodinám s malými dětmi, rodičům v očekávání, ale i prarodičům zázemí, kde budou moci aktivně společně trávit čas vyplněný nejrůznějšími aktivitami, setkávat se a komunikovat s jinými rodinami, účastnit se tvořivých, pohybových, hudebních či vzdělávacích programů nebo se nechat inspirovat pro každodenní péči o děti.

Vizí našeho centra je poskytnout program a služby pro celou rodinu, tzn. od prenatálního období, přes rodiny s nejmenšími dětmi, zapojit bychom chtěli i školáky a studenty, ale také prarodiče a seniory, kterým často chybí kontakt s mladou populací. Rádi bychom pořádali semináře, workshopy a přednášky na téma zdraví, správného rozvoje dítěte, bezpečného života, etiky a etikety, prevenci kriminality atd. Důležitou oblastí je také sport. V plánu je organizace pravidelných rodinných vícebojů v nejrůznějších sportovních disciplínách a to za zapojení všech věkových kategorií od batolat po seniory. Přivítáme také spolupráci s jinými organizacemi zaměřenými na sociální oblast.

1.10.2018  vznikla dětská skupina  realizovaná v rámci projektu Dětská skupina Mamiláček. Péče v dětské skupině je poskytována na základě finanční podpory EU v rámci Operačního programu Zaměstnanost.

Abychom mohli naši hlídací službu nadále zdokonalovat, velmi by nám pomohlo čerpání grantů či dotací k pořízení kvalitního vybavení a pomůcek. Také bychom chtěli naše služby nabídnout i rodinám, které si je z finančních důvodů nemohou dovolit.