Předporodní příprava

Porod v životě ženy je jedinečnou a neopakovatelnou zkušeností. Průběh porodu významně ovlivňuje nově začínající etapu v životě ženy-rodící matky, ale i miminka.

Tento předporodní kurz je určen všem budoucím rodičům, kteří chtějí porod prožít, kteří se na něj chtějí připravit a je pro ně důležité, jakým způsobem přijde dítě na svět a jak se s ním poprvé přivítají.

Je určen všem ženám, které mají z porodu strach a obavy. Postupně se budeme věnovat různým tématům týkajících se konce těhotenství, porodu a šestinedělí, ale i vašim konkrétním otázkám či problémům. Během setkání získáte mnoho informací, ale vyzkoušíte si i praktické nácviky některých situací spojených s porodem nebo s péčí o novorozence.

Náplň kurzu:

  • období konce těhotenství
  • výběr porodnice, co s sebou do porodnice
  • porod, fáze porodu, otec u porodu
  • jak prožít krásný a přirozený porod
  • úlevové možnosti během porodu
  • období těsně po porodu
  • kojení, péče o novorozence a období šestinedělí

Kurz bude rozdělen do 6 lekcí a bude možné se přihlásit na celý kurz nebo se hlásit na jednotlivá setkání.

Jednotlivé lekce jsou určené především ženám, 2 lekce budou určené i pro tatínky.

Partneři jsou, ale vítáni i na ostatních lekcích, pokud by chtěli celým kurzem projít společně :).

O mě…

Jsem ženou mnoha tváří, především jsem ale ženou svého muže a maminkou dvou malých dětí, úžasných bytostí, které se staly ještě dávno před svým zrozením mými učiteli k postoji k životu a k tomu, co je opravdu důležité jako je láska, respekt a prožitek přítomného okamžiku.

A o tom všem je i porod, je o lásce a respektu k sobě samé, ke svému tělu, k rodícímu se dítěti, k jeho malému tělíčku. Je ale i o prožití jednoho velkého TEĎ, kterým je právě zrození.

Moje obě děti se narodili tím nejkrásnějším možným způsobem a jsem za to moc vděčná. Oba porody jsem prožila jako nezapomenutelné silné chvíle, plné trpělivosti, klidu a všeho,co bylo zmíněno výše. Ani v jednom případě se nedá mluvit o náhodě nebo o štěstí. Na oba porody jsem se připravovala, pracovala jsem se svými strachy a pocity, přečetla jsem mnoho knih, chodila na kurzy, radila se s dulou či porodní asistentkou. Získala jsem tak spoustu informací a zkušeností, o které bych se ráda podělila. Byla bych ráda, kdyby více žen získalo tyto poznatky a na základě nich se mohlo svobodně a dobrovolně rozhodovat. Rada bych aby se ženy zbavily strachu z porodu a naopak, aby měly tu možnost prožít svůj porod, aby věřili svým schopnostem umět porodit a zažili ty překrásné první chvíle s čerstvě narozeným miminkem.

Od mého prvního porodu si ke mně chodí pro rady a zkušenosti různé ženy, některé jsem znala dlouho před tím a jiné jsem poznala právě díky tomu, že hledaly možnosti jak prožít přirozený porod. Proto jsem moc ráda za tuto možnost předat zkušenosti dál.

To jak děti přichází na tento svět a jak je zacházeno s ženami během porodu mi přijde velmi zásadní a důležité.

Platební podmínky

Jedno setkání 100 Kč
Celý kurz (6 lekcí) 500 Kč

Zjistěte si, zda vám vaše zdravotní pojišťovna na kurz přispěje.

Kontakt: Tereza Šafránková, e-mail: tereza@safranek.net